Cyrkulewski Bez kategorii Urodziłem się na Białorusi. Od 2000 roku mieszkam w Polsce

Urodziłem się na Białorusi. Od 2000 roku mieszkam w Polsce

Urodziłem się na Białorusi. Od 2000 roku mieszkam w Polsce post thumbnail image

Urodziłem się na Białorusi, w Polsce mieszkam od 2000 roku. Moim pierwszym językiem jest białoruski, ale dzięki 17-letniemu doświadczeniu w szkole i pracy, mówię też płynnie po polsku.

Po wielu latach spędzonych w Polsce bardzo dobrze poznałem polską kulturę, tradycje i ludzi. Moje podróże i doświadczenie zawodowe pozwoliły mi lepiej zrozumieć świat i cieszę się, że miałam szansę stać się jego częścią

Od pewnego czasu postanowiłem już tu nie mieszkać z powodu wyboru kariery. Jednak miłość do tego kraju i jego mieszkańców skłoniła mnie do odbudowania relacji z Polską po tylu latach rozłąki.

Urodziłem się na Białorusi, ale mieszkałem tam tylko przez kilka tygodni mojego życia. Moi rodzice zdecydowali się na przeprowadzkę do Polski, gdzie mieszkam od 2000 roku.

Urodziłem się na Białorusi i przeprowadziłem do Polski, gdy miałem około czterech lat. Powodem decyzji moich rodziców o przeprowadzce za granicę było to, że chcieli lepszej jakości życia dla swoich dzieci. Moja mama uczyła się języka polskiego na uniwersytecie i uczyła go w szkole, zanim dostała pracę jako wykładowca, żeby bez problemu pomóc nam wrócić za granicę.

Białoruś jest jednym z najtrudniejszych krajów Europy ze względu na swoją sytuację polityczną i wskaźnik ubóstwa.

Urodziłem się na Białorusi. Mieszkam w Polsce od 2000 roku. Dzieciństwo spędziłem w Polsce i zaraz po przyjeździe poczułem się Polakiem.

Chcę podzielić się z Wami kilkoma opowieściami o moim życiu w Polsce, o tym, co Polacy myślą o Białorusinach i co to znaczy być białoruskim imigrantem.

Urodziłem się na Białorusi, ale w Polsce mieszkam od 2000 roku. Pochodzę z rodziny wojskowych – oboje moi rodzice byli oficerami, którzy służyli w czasach sowieckich. Ponieważ mój ojciec był także oficerem, w dzieciństwie przeprowadzaliśmy się 4 razy w kraju i za granicą. To opowieść o tym, jak córka jednego żołnierza została niezwykle utalentowaną copywriterką z dyplomem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Po upadku Związku Radzieckiego, kiedy ojciec przeszedł na emeryturę z wojska, przenieśliśmy się z powrotem na Białoruś i osiedliliśmy się w Mińsku w niezwykle trudnych warunkach.

Z czasem wszystko się polepszyło i wreszcie jako rodzina zawarliśmy pokój. Ale do tego czasu nauczyłem się już języka polskiego, a także kilku innych języków, których nauczyłem się podczas podróży.

Przyjechałem do Polski jako student z Mińska, aby studiować prawo w Szkole Głównej Handlowej (która jest jedną z najlepszych szkół biznesu w Europie).

Czuję, że dom jest tam, gdzie jest serce, dlatego chociaż podróż na Białoruś po tylu latach nie jest tak łatwa, cieszę się, że moja rodzina nadal tam mieszka i mogę je odwiedzać przynajmniej raz w roku.

Urodziłem się na Białorusi. Mieszkam w Polsce od 2000 roku i jest to mój drugi dom. W ogóle nie mówię po polsku, ale mój język ojczysty to białoruski i jest na tyle bliski polskiemu, że mogę łatwo zintegrować się ze społeczeństwem. Ten artykuł opowiada o tym, jak kulturowa zmiana w kierunku Europy Wschodniej wpłynęła na moje życie w jeden z najbardziej niesamowitych możliwych sposobów – wprowadzając mnie w nową kulturę, nowych przyjaciół i nową filozofię.

Do tej pory migracja z Europy Wschodniej była dość znaczna, a w samych Stanach Zjednoczonych mieszka ponad 3 miliony osób.

Migracje wschodnioeuropejskie nie tylko zmieniły skład demograficzny wielu krajów, ale także dały początek zmianom kulturowym, które na co dzień wpływają na nasze życie. Wiele osób mieszkających w Europie Wschodniej to wysoko wykształceni profesjonaliści, którzy przybyli po wyższe pensje, lepszą karierę i stabilniejsze życie dla siebie i swoich rodzin.

Wielu z nich wykorzystuje swoją wiedzę i umiejętności, robiąc karierę z nauczania lub wykonując tłumaczenia, które:

Urodziłem się na Białorusi. Mieszkam w Polsce od 2000 roku.

Jestem Rosjanką, a mój mąż Polakiem, ale mieszkamy na Białorusi. Uwielbiam gotować, szczególnie dania wegetariańskie i witać gości na obiad lub filiżankę kawy.

Related Post