sponsorzy podróży, więcej o sponsorach

Fotoreportaże z podróży

wróć do listy fotoreportaży

Spływ kajakowy Rospudą: 2, 3, 4 dzień

9–12.07.2009, Podlasie

2 dzień (10 lipca)

Co ciekawe — Rospuda ciągle zmienia swój kształt.

Teraz była moja kolej płynąć transportowym kajakiem. Między jeziorami Sumowo a Okrągłym teren bogaty w bagna.

Jezioro Okrągłe pełne ptaków: czapla, nurek, łabędzie i kaczki.

Miałem okazję podpłynąć do gniazda nurka bardzo blisko. Co ciekawe, obojga rodziców siedzą na jajkach. Byłem akurat świadkiem zmiany warty.

Krótki odcinek po drodzę do j.Bolesty. Oczywiście znów padało.

Przerwa klozetowa.

Jezioro Bolesty — zarówno piękne jak i cholernie długie.

Nocleg w Małych Raczkach.

Porządny parking kajakowy. Nie sądziłem do tej pory, że kilkadziesiąt kajaków może zmieścić się jednocześnie na tak małej rzeczce.

Siedzieliśmy z chłopakami przy piwku, jak nagle jeden z kajakarzy postanowił pobawić się ogniem.

3 dzień (11 lipca)

Znowu zmiana charakteru rzeki.

Ślązacy na 10-dniowym spływie. Po obópolnej i korzystnej wymianie alkoholu okazało się, że bardzo sobie lubią i cenią podlaskie rzeki. I że już któryś z rzędu rok przyjeżdżają tu, w liczebności całego autobusu.

Bar z telewizorem nad wejściem. Oryginalny niespotykany patent.

Rzecz jasna — pada.

Widać, z resztą, że rzeka jest przepełniona wodą. Normalne koryto Rospudy jest zdecydowanie mniejsze.

Miejsce mocy. Prawdopodobnie w tym miejscu w XIII wieku zostało orzszczono na chrześcijaństwo 1600 osób. Do tegoż od dawnych czasów uważano, że właśnie tu krzyżują się 2 linie energetyczne ziemi.

Miejsce tajemnicze i interesujące. Drewniany krzyż z XIX wieku, do którego należy wbić monetę na szczęście. Jednak starych monet na nim nie znalazłem. Ktoś misiał się pożywić łupem.

Nocowaliśmy w miejscu mocy.

4 dzień (12 lipca)

Okazało się, że obok miała swój biwak pilgrzymka kajakowa z okolic Rzeszowa. Przyznam, że msza na brzegu rzeki, dosłownie — na kajakach, robi wrażenie. Dodam jeszcze, że nigdy przed tym nie widziałem księdza w samych! spodenkach, udającego się na spowiedź z chętnymi w czasie spaceru w lesie. Przyznaje, że przez takie otwarte podejście do wiary i ludzi, ci dwaj księży wzbudzili we mnie wielki szacunek.

Rysując cały obraz księży na biwaku, muszę koniecznie dodać iż o 2 godz. w nocy dyskutowałem z wysokim księdzem na nurtujący mnie temat «Czy Pan Bóg karze na ziemi?» — okazało się, iż należy uznać, że nie karze. Aczkolwiek, Bóg może wszystko, więc taka odpowiedź zostaje nie do końca pewna.

Ostatni najdłuższy i najcięższy odcinek.

Symbol niedalekiego zwycięstwa.

Postanowieniem końcowym było jak najszybsze zorganizowanie następnego spływu — jest to doskonała metoda na zmianę działalności i intensywny odpoczynek. Wszyscy wróciliśmy do domu z czerwonymi nosami i, o dziwo, z chęcią do pracy.

4 DrAg | 2010-08-05 14:19
@mistyk: nie daj się podpuszczać ludziom kórzy podszywaja się pod właściciela, już widze właścicieli działek przeszukujących blogi w poszukiwaniu zdjęc i opisów, które mogłyby się stać dowodem w procesie przeciwko rzekomym złodziejom
@właściciel: pamiętaj, że pomówienia też są karalne
3 mistyk | 2010-08-04 17:53
@właściciel Zrób ogrodzenie z drutu kolaczastego, zaminój teren oraz strzelaj z karabinu do wszystkich, którzy przepływaja obok TWOJEJ działki — wówczas bedziesz miał pewność, że niekt nie zatrzyam się, aby zrobić zdjęcie na TWOIM terenie!
Ps. Nie widzieliśmy tabliczki, o której piszesz.
2 własciciel | 2010-08-01 11:28
nie wiem czy talica iformujaca przy pomoście z czapką [teren prywatny wstep wzbroniony] cos Wam mówi ale... to moja dzialka i pamiętajcie że przebywanie na terenie prywatnym jest karalne zwlaszcze gdy w tym czasie zdarają sie kradzieze a brzeg jest zaśmiecony
1 x.Zbigniew | 2009-08-03 20:43
Pan Bóg nie jest straszydłem. Jest Ojcem miłującym to - co stworzył. Nawet gdy sam sobie obrzydłem - On mnie podniósł = dał siły bym ożył...
"za dobre wynagradza, za złe każe" -
Tak uczy Kościół od wieków. A ja to wiem! O tym marzę, by DOBRY - widział Dobro w człowieku !