sponsorzy podróży, więcej o sponsorach

Fotoreportaże z podróży

wróć do listy fotoreportaży

Łódź

13.06.2009, Polska

Niestety, pogoda miała na mój temat swoje niezależne wkurzająco-deszczowe zdanie. A ja, w dodatek, jak ten goguś, nie miałem ze sobą nawet kurtki. Więc, moje szerokie podróżnicze plany szlag trafił.

Ale! Przejeżdżając przez Warszawę, zajechałem do Mc'Donalds na kawę — bo gdzie jeszcze o 6 rano mogę ją wypić? Tam czekała na mnie niespodzianka w postaci darmowej Gazety Wyborczej. I co ja widzę w gazecie? — Biuletyn promocyjny Województwa Podlaskiego. Okładka wygląda w miarę zachęcająco.

Ale środek zrobiony i wydany w najlepszych urzędniczych tradycjach. Mętne kolory; bardzo dużo tekstu; mało zdjęć, a te które przypadkiem tu trafiły, są ledwo widoczne. Proszę zwrócić uwagę na troskliwie zwinięte w rulonik gówno, podawane czytelnikowi jako zdjęcie kiszki ziemniaczanej.

W oczach urzędników, bogata różnorodność Podlasia sprowadza się do obecności tu prawosławia, judaizmu i muzułmanizmu. A reklama teatru w Biuletynie promocyjnym województwa — to dopiero gwiazda turystyczna! Żadnego adresu hotelu, żadnej restauracji, żadnej propozycji trasy wyjazdu. Większość atrakcji sprowadziła się do zwiedzania kościołów, cerkwi, synagogi lub meczetu.

Mam więc apel do pozostałych województw w Polsce. Ludzie, nie wierzcie tym bzdetom! Podlasie — to piękny, pełny wdzięku, cudowny kraj z niezwykłą historią i dobrymi ludźmi. Nie neguję różnorodności województwa podlaskiego, tylko akcentuję, że to jest zaledwie 20% jego zalet. Uważam, że prawdziwe piękno da się poznać oglądając nie tylko «perełki» turystyczne. Trzeba wyjść trochę poza granicy «wyobraźni urzędniczej». Dopiero wtedy będziecie szczerze zaskoczeni.

Brak komentarzy. Bądź pierwszym!