sponsorzy podróży, więcej o sponsorach

Blog, marketing

wróć do listy notatek

Złota reguła profesjonalizmu

2009-08-11
Żeby stać się geniuszem gry w szachy wystarczy, że będziesz grał w nie codziennie od dzieciństwa. Talent tu nie ma nic do rzeczy.

Dokładnie taka sama formula dotyczy profesjonalizmu w każdym rodzaju działalności ludzkiej. No, może prawie każdym.

Komentarze

5 DrAg | 2009-08-12 19:04
Jest jeszcze coś: można grać i GRAĆ codziennie. Więc z różną intensywnością, zapałem i poświęceniem robić rózne rzeczy. A to zależy od skłonności, predyspozycji i tego co siedzi nam w głowie. Nie na darmo się mówi, że każdy powinien robić w życiu to co lubi, co sprawia mu przyjemność, bo wtedy "gra" na całego. Tylko jak znaleśc to coś? Niektórzy mają z tym problem...
4 AC | 2009-08-11 18:38
Chodzi mi o to, że ciężka praca to podstawa sukcesu w większości przypadków. Wiele osób, których nazywamy profesjonalistami, którzy osiągnęły sukces, zawdzięczają to przede wszystkim własnemu olbrzymiemu wysiłkowi.

To oczywiste, że to nie jest jedyny warunek. Jednak, jest to ten złoty, podstawowy czynnik, bez którego często sukces absolutnie nie jest możliwy.
3 Cisek | 2009-08-11 17:59
hmmm... Podobno trening czyni mistrza, a sport to zdrowie... Medalistów i rekordzistów jest garstka w porównaniu do tych co trenują zawodowo i marzą o sukcesie. A jeśli chcesz nabawić się poważnej kontuzji - zostań zawodowym sportowcem...

Nie osiągniesz sukcesu w swojej dziedzinie nie mając do tego predyspozycji... Nie osiągniesz sukcesu - jeśli go nie pożądasz... Nie osiągniesz sukcesu - bez myślenia... Nie osiągniesz sukcesu - bez doświadczenia... a doświadczenia - bez prób ( a to pasmo sukcesów i niepowodzeń).

Nie tylko pracą (treningiem) osiąga się sukces, do tego trzeba coś więcej...
2 Loczek | 2009-08-11 16:53
Linux nie byl by taki dobry gdyby nie nieprzespane nocki jego fanow
1 mistyk | 2009-08-11 16:02
Zgadzam się z Tobą.
Każdy sukces musi być okupiony ciężką pracą. Sam pomysł to zaledwie 5%, pozstałe 95% to ciężka praca nad udoskonalaniem pomysłu oraz własnych umiejętności.