sponsorzy podróży, więcej o sponsorach

Blog, marketing

wróć do listy notatek

Wyniki badania moczu i wymiana oleju w samochodzie

2009-08-03
Nie rozumiem, dlaczego nie mogę dostać wynik badania moczu na swojego emaila? Żeby sprawdzić poziom cukru, muszę pojechać do szpitala co najmniej 2 razy. Przy czym, w zupełności wystarczy chyba jednego. Dotyczy to oczywiście większości innych różnych badań: krew, kał, nasienie, itd.

Nie rozumiem, dlaczego firma u której wymieniam olej silnikowy w samochodzie nie przesyła do mnie emaila, że już minęło X czasu po ostatniej wymianie i że najwyższy czas zadbać o silnik. Nadmienię, iż olej wymieniam od kilku lat w tym samym miejscu.

Wydaje się, że jest to cholernie łatwe do zrobienia i cholernie przyjemne w życiu codziennym. O znaczeniu marketingowym nawet nie wspominam.

Komentarze

3 DrAg | 2009-08-05 10:51
Pracownicy nie tylko dlatego unikają komputera bo oznacza to nowe obowiązki ale także dlatego że to ułatwia kontrolę nad ich pracą.
2 AC | 2009-08-04 12:59
Zgadzam się i nie. Po-pierwsze, w szpitalu wyniki dostaje w wersji wydrukowanej, więc, osoba obsługująca MUSI znać podstawy «współpracy» z komputerem. Dla dostawcy oprogramowania dodać przycisk «wyślij wynik na e-mail» nie zajmie dużo czasu.

Po drugie, firma, która wymienia olej w moim samochodzie też ma komputer w biurze (dziwnie to brzmi, ale postęp bierze swoje). Nic nie kosztuje zapytać mnie o maila.

Zgadzam się z tym, iż niestety, wciąż jest wiele zbyt leniwych osób, którzy nie chcą nauczyć się podstaw pracy z komputerem. Ale to z kolei powinno być ich problemem, nie moim.
1 tomek | 2009-08-03 19:12
praktyczności emaila trudno zaprzeczyć, jednak ciągle wiele osób nie potrafi go wysłać/odebrać... częściej jest stosowany SMS - każdy ma przynajmniej jedną komórkę ;-)