sponsorzy podróży, więcej o sponsorach

Blog, marketing

wróć do listy notatek

Wyjazd do Szwecji

2009-09-30
Przyjaciele. 2 października wyjeżdżam do Szwecji.

Głównym powodem tego są czynniki finansowe. Przyznaje, iż nie stać mnie na płacenie ZUS-u (około 800 zł/miesięcznie) + koszty utrzymania działalności (około 300 zł/miesięcznie) + podatki (19% zysku) + pieniądze na normalne życie (co najmniej 2500 zł/miesięcznie). Poświęciłem swojemu biznesowi 2 lata i stwierdzam w tej chwili, iż przegrałem. Nie mam siły ciupciać po kilkaset złotych, martwiąc się, czy nazbieram chociaż na ZUS i kredyt za mieszkanie.

Do tegoż, wydaje mi się, że straciłem gdzieś po drodze poczucie realności własnego życia, jego prawdziwej wartości. Muszę i chcę zobaczyć siebie z nowej perspektywy oraz wyciągnąć wnioski z błędów, które popełniłem.

Mam pieniędzy na 2 miesiące życia w Stockholmie. W tym czasie zamierzam aktywnie szukać pracy. Jeżeli znajdę coś, co będzie mnie zadawalać — wielce prawdopodobnie iż zostanę tam. Jeżeli nie znajdę — wrócę z powrotem do Polski.

Podczas mojego pobytu w Szwecji zamierzam nadal pracować nad fotoreportażami i wpisami do notatek. Będę również opisywać swoje poszukiwania. Mam wielką nadzieję, iż ten wyjazd tylko wzbogaci ich wartość. A zatem — do dzieła!

Komentarze

3 Daro i Nena | 2009-10-01 20:01
powodzenia Sasza - bedzie dobrze
2 mistyk | 2009-09-30 11:43
Masz już spore doświadczenie w zaczynaiu od poczatku w nowym kraju, więc napeno sobie poradzisz ;-).
Wiem, że dasz radę i w przyszłe wakacje robimy spływ w Szwecji ;-)
1 Paweł | 2009-09-30 09:42
Powodzenia i życzę odszukania na nowo realności życia! :)