sponsorzy podróży, więcej o sponsorach

Blog, marketing

wróć do listy notatek

№20. Skorzystaj z opinii znanych specjalistów

2009-08-20
Często nie znam jakiegoś tematu, ale chcę coś zrobić w jego kierunku, chcę rozpocząć coś nowego, zacząć nowy biznes, udoskonalić siebie samego… — nieźle zakręciłem początek! Już podaje przykład.

Interesuje mnie rynek akcji. Chcę zacząć grać na giełdzie, ale nie mam zielonego pojęcia o temacie. Zacznę więc od przeczytania parę-trójki książek. Ale jak wybrać odpowiednie książki? Która jest dobra na początek, która bardziej pasuje zaawansowanym graczom, która jest zwykłym bezsensownym bełkotem i td.?

Chciałbym więc, żeby istniała księgarnia, która podaje listy książek polecanych przez uznanych mistrzów w swojej dziedzinie.

Wracając do mojego przykładu, żeby np. minister finansów polecał kilka książek do przeczytania wszystkim, kogo interesuje dany temat. Oczywiście, nie musi to być od razu minister, wystarczy dla mnie opinia profesora ekonomii lub doświadczonego gracza na rynku papierów wartościowych.
Jeżeli chcę nauczyć się robić ciasta, chciałbym dowiedzieć się które książki poleca mistrz kuchni w najlepszej restauracji w mieście. Jeżeli interesuję mnie ogrodnictwo, dobrze by było wiedzieć od czego mam zacząć od znanych ogrodników.

Wydaje się, że żadna księgarnia w Polsce nie praktykuje czegoś takiego? A szkoda, temat jest ciekawy, pozwala na wyróżnienie się na tle innych oraz zwiększenia sprzedaży.

Księgarnie, do dzieła!

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszym!