sponsorzy podróży, więcej o sponsorach

Blog, marketing

wróć do listy notatek

Edukacyjny portal dla kierowców

2009-11-05
Szkoda, że w Polsce nie ma edukacyjnego portalu dla kierowców, może powiem nawet szerzej — dla wszystkich uczestników ruchu drogowego :) A może ja po prostu nie wiem o jego istnieniu?

Chodzi mi o to, że często widzę w Internecie informację o wypadkach, o dylematach z budową dróg, o kradzieżach, niewypalonych przetargach, przekrętach itd. Zgadzam się, że naświetlenie tych problemów jest wręcz niezbędne. W szczególności i przede wszystkim dla ich zwalczania.

Ale brakuje mi w tym wszystkim propozycji co należy robić. Co każdy z uczestników ruchu drogowego może i musi zrobić dla poprawienia bezpieczeństwa. Brak miejsca w tej chwili dla konstruktywnych propozycji i zwykłych porad jak się zachowywać w tej czy innej sytuacji na drodze. A w szkole nauki jazdy tego nie uczą.

Tak, wiem: znaki drogowe, umiejętności kierowcy, doświadczenie, sprawny samochód, bla-bla-bla... To wszystko musi być. Ale niezależnie od tego, często widzę, że ktoś jest zagubiony na drodze, czasami sam nie jestem pewien swoich własnych decyzji. I czy nie warto tym ludziom pomóc? Tym samym zrobić drogę bezpieczniejszą?

Znalazłem dość ciekawy projekt, poświęcony temu tematowi na Białorusi. www.60.by Ciekawe, czy miałby szanse na życie ów portal w Polsce?

Komentarze

2 cisek | 2009-11-10 11:10
tu nie chodzi o serwis online... tu chodzi o lepsze drogi (60-70%) a reszta to kultura jazdy (tego przez portal sie nie nauczysz)... poszukaj satystyk wypadkow smiertelnych (z udzialem wszelkich samochodow) w polsce i bialorusi (i porownaj z danymi w niemczech)... moge sie zalozyc ze bialorus i polska beda mialy podobne statystyki (zakladam, ze drogi na bialorusi sa w podobnym stanie do polskich)... a co do portali to wystarczy wejsc: http://www.auto-swiat.pl/ lub http://www.szkola-auto.pl/index2.php (na to ostatnie sam chetnie bym poszedl, a mojej ostatniej firmie zabraklo wyobrazni by nas tam zabrac zamiast kolejnej popijawy)
1 mistyk | 2009-11-06 09:26
Jestem za! Taki serwis napewno przydałby się w Polsce.