sponsorzy podróży, więcej o sponsorach

Blog, marketing

wróć do listy notatek

№25. Drogowskaz ku sprzedaży

2009-09-22
Jak i większość z was często jeżdżę samochodem do różnych miejscowości w różnych sprawach. Sporadycznie widuję obok drogi sprzedawców grzybów/jagód/jabłek itd. Często wygląda to w ten sposób: sprzedawca leży sobie na trawce, czytając książkę i dłubając w nosie. Przy czym ma do sprzedania tylko jeden słoik jagód/grzybów.

W większości przypadków nie kupuję te produkty z jednego tylko powodu: nie chcę mi się nagle hamować przy 90–100 km/godzinę i cofać samochód do tyłu i pytać o cenę. Ale jest na to proste i skuteczne rozwiązanie. Sprzedawca musiałby przejechać rowerem 1 km i wystawić kartonową tabliczkę, że za 1 km można coś tam kupić w jakieś tam cenie. Ten jeden ruch zaoszczędzi wszystkim sporo czasu, sił oraz, co najważniejsze, pozwoli szybciej sprzedać towar.

To nie jest mój pomysł, znalazłem go w blogu u pewnego Rosjanina. Jednak w myślach swoich poszedłem o drobinę dalej. Największe korporację handlowe robią przecież ten sam myk! Mc’Donalds, na przykład. W Białymstoku są dwie restauracje, ale wszędzie na obrzeżach miasta są wywieszone tabliczki i kierunkowskazy, jak trafić do nich. Żadna inna restauracja w sercu podlaskiego tego nie zrobiła.

Myślę, że jeżeli duży obrót generują firmie przypadkowi klienci, zdecydowanie warto zrobić tak samo. Serwisy samochodowe, kawiarnie, wielkie sklepy, nawet księgarnie powinni ustawiać drogowskazy.

Skomentuj notatkę (komentarzy: 3)

Imię
Komentarz
Kontrola
człowieczeństwa
Ile wynesie: dwa plus trzy? (wpisz liczbę)
 

Komentarze

3 AC | 2009-09-22 11:09
Drogowskazy były jeszcze u starożytnych rzymian. I od tamtych czasów mało się zmieniły. Wydaje mi się, że jest to jedna z fundamentalnych rzeczy w dziedzinie lokalizacji. «Drogowskazy były, są i będą» :)

Jednak całkowicie się zgadzam, że postęp techniczny wnosi swoje zmiany. Według mnie trzeba łączyć jedno z drugim.
2 Darek | 2009-09-22 11:00
Ja zaczolem ostatnio uzywac google maps w moim telefonie do lokalizacji restauracji/hoteli i mysle ze w tym kierunku bedzie podazac reklama
1 DrAg | 2009-09-22 10:45
Słabo się rozglądasz, restauracja berlin reklamuje sie przed wjazdem od strony warszawy:-)