sponsorzy podróży, więcej o sponsorach

Blog, marketing

wróć do listy notatek

№25. Drogowskaz ku sprzedaży

2009-09-22
Jak i większość z was często jeżdżę samochodem do różnych miejscowości w różnych sprawach. Sporadycznie widuję obok drogi sprzedawców grzybów/jagód/jabłek itd. Często wygląda to w ten sposób: sprzedawca leży sobie na trawce, czytając książkę i dłubając w nosie. Przy czym ma do sprzedania tylko jeden słoik jagód/grzybów.

W większości przypadków nie kupuję te produkty z jednego tylko powodu: nie chcę mi się nagle hamować przy 90–100 km/godzinę i cofać samochód do tyłu i pytać o cenę. Ale jest na to proste i skuteczne rozwiązanie. Sprzedawca musiałby przejechać rowerem 1 km i wystawić kartonową tabliczkę, że za 1 km można coś tam kupić w jakieś tam cenie. Ten jeden ruch zaoszczędzi wszystkim sporo czasu, sił oraz, co najważniejsze, pozwoli szybciej sprzedać towar.

To nie jest mój pomysł, znalazłem go w blogu u pewnego Rosjanina. Jednak w myślach swoich poszedłem o drobinę dalej. Największe korporację handlowe robią przecież ten sam myk! Mc’Donalds, na przykład. W Białymstoku są dwie restauracje, ale wszędzie na obrzeżach miasta są wywieszone tabliczki i kierunkowskazy, jak trafić do nich. Żadna inna restauracja w sercu podlaskiego tego nie zrobiła.

Myślę, że jeżeli duży obrót generują firmie przypadkowi klienci, zdecydowanie warto zrobić tak samo. Serwisy samochodowe, kawiarnie, wielkie sklepy, nawet księgarnie powinni ustawiać drogowskazy.

Komentarze

3 AC | 2009-09-22 11:09
Drogowskazy były jeszcze u starożytnych rzymian. I od tamtych czasów mało się zmieniły. Wydaje mi się, że jest to jedna z fundamentalnych rzeczy w dziedzinie lokalizacji. «Drogowskazy były, są i będą» :)

Jednak całkowicie się zgadzam, że postęp techniczny wnosi swoje zmiany. Według mnie trzeba łączyć jedno z drugim.
2 Darek | 2009-09-22 11:00
Ja zaczolem ostatnio uzywac google maps w moim telefonie do lokalizacji restauracji/hoteli i mysle ze w tym kierunku bedzie podazac reklama
1 DrAg | 2009-09-22 10:45
Słabo się rozglądasz, restauracja berlin reklamuje sie przed wjazdem od strony warszawy:-)