sponsorzy podróży, więcej o sponsorach

Blog, marketing

wróć do listy notatek

№38. Blog medialny i geograficzny feed

2009-11-19
Czego brakuje dla mojego prawie perfekcyjnego życia internetowego? Właściwie tylko dwóch serwisów, które by nareszcie mogła wprowadzić jedna ze spółek medialnych w Polsce. A może już wprowadziła, tylko nie zostałem o tym poinformowany? :)

  1. Chciałbym wejść na stronę www, podać miejscowość, która mnie interesuje i w tym momencie dostałbym listę wszystkich wiadomości, związanych z nią. Ze wszystkich gazet w Polsce, z ciekawszych blogów. Najlepiej tylko tytuły, po najechaniu na które wyświetlałby się pierwszy akapit wiadomości. Nawet zgodziłbym się na reklamę wkomponowaną pomiędzy te wiadomości.

    Przecież to nie jest ciężko zaprogramować. Wystarczy zrobić własny importer feedów z pewną segregacją i wyszukiwarką.

  2. Chcę być stałym «readerem» bloga, na którym codziennie są umieszczane ciekawe zdjęcia z agencji informacyjnych z całego świata. Mogą to być jedno-dwa zdjęcia dziennie z krótką notatką, opisującą je.

    Uruchomić coś takiego można nawet w ciągu jednego dnia: redakcja przydziela to zadanie jednemu z dziennikarzy z dobrym poczuciem humoru; programista instaluje WordPress i wuala! Tłumy znudzonych internautów zamiast dyskutować o piersiach Dody, wzroście Kaczyńskiego i opaleniźnie Leppera dowie się nareszcie czegoś ciekawego.
Kiedy te koncerny wezmą się do roboty i pomyślą o moim internetowym szczęściu konsumenckim?

Komentarze

2 Blog Podróżniczy | 2014-01-05 20:42
Bardzo fajny blog Podróżniczy,
Pozdrawiamy,
Blog Podróżniczy,
http://republikapodrozy.pl/
Republika Podróży.
1 AC | 2009-12-09 11:12
Jedno z marzeń już się spełniło. Wpadłem dziś na ciekawy, porządnie zrobiony serwis z fotografiami z agencji informacyjnych z całego świata. Polecam:
990 pixeli