sponsorzy podróży, więcej o sponsorach

Blog, marketing

wróć do listy notatek

№16. 2 pomysły na reklamę szkoły tańca

2009-08-07
Spotykałem się wczoraj z właścicielem jednej ze szkół tańca w Białymstoku. Rozmawialiśmy oczywiście o Internecie i ogólnych możliwościach reklamowych owego biznesu na terenie miasta. Pominę podstawowe nośniki reklamowe (gazety, portale, plakaty itp.), mam kilka pomysłów, które konkurencja jego na pewno nie stosuje :)

Pisałem o tym wcześniej — zakładki do książek. Najliczniejsza grupa klientów dla tego typu biznesu są dzieci w różnym wieku. Jeżeli chodzi o mojego klienta, to 9–12 lat. No to cóż może być prościej: wydrukować odpowiednie zakładki i porozmawiać z kilkoma księgarniami w mieście, żeby włożyli te zakładki do kompletów podręczników, przygotowanych właśnie pod tą grupę wiekową? W jaki inny sposób można jeszcze bardziej trafić do tej wybranej grupy docelowej?

Następny pomysł jest bardziej złożony i nie jestem pewien na 100% jego efektu — trzeba koniecznie najpierw przetestować. Tym razem grupą docelową są studenci. Więc pod obstrzał idą akademiki. Większość akademików ma również większe sale, w których można by było poprowadzić zajęcia. Otóż, najpierw rozmowa z władzami uczelni, następnie plakat oraz małe ulotki o pierwszych 2-ch darmowych lekcjach tańca w budynku akademika. No i wreszcie same zajęcia.

Zalety tego pomysłu:
  • Klienci nigdzie nie muszą jechać, tylko mają zajęcia na miejscu

  • Uczelnia może udostępnić salę «za darmo» w zamian za mocną obniżkę cenową za zajęcia dla swoich studentów — co może wykorzystać we własnej reklamie

  • Mniejszy koszt dla szkoły tańca, gdyż nie płaci za salę, nie obciąża swoją podstawowe miejsce zajęć

  • Masa potencjalnych klientów w jednym miejscu

Miałem oczywiście jeszcze kilka drobniejszych pomyslików. Jednak nie było to nic szczególnego: chodziło o szkoły językowe oraz dyskoteki.

Uważam, że te mniej tradycyjne formy reklamowe są zdecydowanie skuteczniejsze od zwykłej reklamy oraz, co najważniejsze, są bardzo tanie i łatwe do zrobienia.

Notabene, szkoda, że kiedy mieszkałem w akademiku nikt nie wpadł na ten pomysł i może teraz umiałbym tańczyć :)

Komentarze

3 Olcia_xxDD | 2010-10-31 12:46
Niezły pomysł!Myśle, że go wykorzystam!
Pozdrawiam Olcia.
2 AC | 2009-08-13 09:52
Niedźwiedzie w cyrku też tańczą, to ja nie mogę reklamować szkoły tańca? :)
1 DrAg | 2009-08-12 19:05
Ty i taniec? Uśmiałam się:-)